בניית רהיטים עצמאית

למרות המבחר הרב של רהיטים הקיימים בשוק, והמחירים ההולכים וצונחים עקב התחרות הרבה, ישנם אחדים הרואים בנגרות ובבנייה בעץ כתחביב או כמקצוע חלקי ובוחרים לבנות בעצמם רהיטים עובר הבית והגינה. אמנם רהיטים רבים דורשים מרכיבים נוספים מעבר לעבודת הנגרות, במקרים כאלה יתקשו אותם אנשים להשלים לבדם את תהליך הבנייה. כך לדוגמא רהיטים כגון ספות הדורשים עבודות ריפוד בנוסף לבנייה בעץ. אולם בנייה עצמאית של רהיטים רבים שעשויים כולם או לפחות מרביתם מעץ, עשויה להיות משתלמת ואיכותית.


עבור בניית
רהיטים יש להחזיק כמובן כלי עבודה רבים, ללא סדנת עבודה מאובזרת לא ניתן לעסוק בעבודות נגרות ולא ניתן להגיע לתוצאות מרשימות בבניית רהיטים. קניית כלי עבודה עבור בניית רהיט בודד לא תהיה משתלמת, אולם קניית אותם כלי עבודה עשויה להשתלם במקרה וישנה כוונה להמשיך את העיסוק בעץ ולבנות רהיטים רבים לאורך שנים רבות.


רהיטים הנבנים באופן פרטני יהיו לרוב מותאמים באופן טוב יותר לצרכים של האדם הבונה אותם, שכן הוא יכול לקבוע את המידות המתאימות עבור אותם רהיטים ואת אופן עיצובם. רהיטים שונים הנמכרים בחנויות השונות מיוצרים לרוב במידות קבועות ולכן היכולת להתאים אותם עבור חדר ספציפי היא קשה יותר. בנוסף הנגר יכול לקבוע את איכות החומרים מהם הוא בונה את אותם רהיטים על פי רצונו וסכום הכסף שהוא מעוניים להשקיע. יתרון נוסף הוא כמובן החיסכון בכסף, רהיטים הנמכרים בחנויות השונות יהיו לרוב יקרים יותר מסכום החומרים שמהם הם בנויים.


בניית רהיטים בסדנה ביתית היא אופציה מועדפת עבור אלה המתעסקים בעבודות העץ והנגרות. הם עשויים לבנות רהיטים מתאימים יותר עבורם ולחסוך כסף רב, לאלה מביננו שלא ניחנו ביכולת נגרות שכזו ניתן לבחור מתוך מגוון רחב של רהיטים בשוק הולך וגדל.